Prezydent USA Joe Biden uniewinnia wszystkich skazanych za posiadanie Marihuany!

list In: Aktualności

Prezydent USA Joe Biden uniewinnia wszystkich skazanych za posiadanie Marihuany!

Wczoraj wieczorem w USA, Prezydent Joe Biden ogłosił ułaskawienie wszystkich osób skazanych za posiadanie Marihuany na mocy prawa federalnego. Zlecił również swej administracji ustalenie, czy Konopia Indyjska ma nadal być klasyfikowana jako tzw. Narkotyk klasy 1, do której należy m.in heroina i kokaina.

To już kolejny krok po pełnym zalegalizowaniu Konopi siewnych na poziomie federalnym oraz Konopi indyjskich w wybranych stanach w którym administracja Stanów Zjednoczonych rozluźnia politykę związaną z Marihuaną.

Wczorajsze ułaskawienie oczyści z zarzutów ponad 6,5 tys. osób, które były skazane za posiadanie Marihuany w latach 1992-2021.

Joe Biden podkreślił na swoim Twitterze: "Tak jak powiedziałem wcześniej, nikt nie powinien przebywać w więzieniu za posiadanie czy używanie Marihuany! Dziś czynię kolejne kroki, aby naprawić nasze nieskuteczne prawo oraz niewłaściwe podejście." Napisał Prezydent USA dodając: "Tysiące osób skazanych za posiadanie miało problemy ze znalezieniem pracy lub mieszkania, ułaskawienie zdejmie z nich ten ciężar."

Biorąc pod uwagę ogromną popularność produktów Konopnych w Europie czy niedawną legalizację Marihuany w takich krajach jak np. Tajlandia, możemy śmiało stwierdzić że jesteśmy świadkami globalnej zmiany postrzegania tej niezwykle wartościowej rośliny. Aby to uczcić, przez cały weekend z kodem: BIDEN420 otrzymasz 10% zniżki na wszystkie susze w Californijskich opakowaniach Weedfun oraz resztę asortymentu z naszej strony.

Mamy również nadzieję, że będzie to kolejny impuls dla naszych rządzących, aby jak najszybciej uregulować wszelkie niejasności prawne i doprowadzić do pełnej legalizacji Marihuany w Polsce.

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota January February March April May June July August September October November December