Medycyna naturalna. Zastosowanie waporyzatorów i CBD.

list In: Aktualności

Medycyna naturalna oferuje coraz szerszą gamę produktów ziołowych które nie powodują skutków ubocznych, poprawiają ogólne samopoczucie i wspomagają organizm przy przewlekłych dolegliwościach. Zioła stosowane od wieków odzyskują zaufanie klientów i staja się coraz bardziej popularne. Firmy farmaceutyczne oferujące suplementy i chętnie wprowadzają do ofert produkty z naturalnych składników. Szczególna uwagę należy poświęcić ziołu konopi które to w swym składzie zawierają m.in. kannabinoid CBD, prozdrowotna substancję z ogromnym potencjałem terapeutycznym. Metody stosowania CBD są bardzo różne, można zażywać olejek w formie kropel pod język czy pic napar w formie herbatki. Bardzo ciekawym rozwiązaniem przyjmowania ziół może okazać się waporyzacja czyli odparowywanie substancji z materiału roślinnego za pomocą waporyzatora.

Waporyzator to urządzenie tworzące parę wodną pochłaniającą składniki z zastosowanych ziół. Zaletą takich urządzeń, jak waporyzatory, jest brak procesów spalania oraz wyższa wchłanialność substancji sięgająca nawet 90%. Inhalacja bez substancji smolistych sprawia, że vaproizery są nieszkodliwe, a terapia aromatem ziołowym nie ma skutków ubocznych. Różne rozmiary urządzeń sprawiają, iż można je stosować w domu oraz na spacerach. Vaporizer stacjonarny na użytek domowy to większych rozmiarów urządzenie a najmniejsze modele mają gabaryt alkomatu i mieszczą się w torebce lub kieszeni.

Waporyzatory dzielimy na elektryczne i manualne. Różnica miedzy nimi polega na tym że elektryczne zawierają baterie lub akumulator dzięki którym osiągają wysoka temperaturę i termostat który pomaga ją utrzymywać na określonym poziomie by waporyzacja przebiegała w prawidłowy sposób. Najbardziej popularne waporyzatory elektryczne dostępne w sklepie Sensi Hemp to Fenix Mini czy Xmax Starry 3.0. Waporyzatory manualne takie jako DynaVap VapCap z kolei wymagają zewnętrznego źródła ciepła jak zapalniczka żarowa lub specjalny palnik którym podgrzewa się komorę wypełniona suszem.

Waporyzacja to bez wątpienia jedna z najlepszych form przyjmowania prozdrowotnych substancji zawartych w roślinach która na chwile obecna nie ma sobie równych pod względem wchłanialności i korzyści zdrowotnych.

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota January February March April May June July August September October November December